1397/07/18 ساعت تعداد نمايش : 3924

برگزاری نشست هم اندیشی نقش مدیران در تقویت خلاقیت سازمان و کارکنان و رونمایی از برنامه موبایلی نظام پیشنهادها

جهت مشاهده تصوير در اندازه واقعي كليك كنيد.

نشست هم اندیشی "نقش مدیران در تقویت خلاقیت سازمان و کارکنان" با حضور آقایان رحمتی و فرخ نژاد اعضای هیات مدیره 17 شهریور ماه سالجاری در محل سالن همایش حضرت زهرا(س) ساختمان ولیعصر(عج) برگزار شد.

در این نشست که با حضور مدیران امور، مدیران شعب استان تهران، شعب مستقل و برخی از روسای اداره های ستاد مرکزی بانک و به همت مدیریت طرح و برنامه برگزار شد، آقای رحمتی با قدردانی از تلاش حوزه برنامه ریزی بانک، رویکرد تغییر را مهم ترین عامل در توسعه و تعالی بانک برشمرد و تصریح کرد: امروزه سازمان ها بر اساس دو رویکرد اداره می شوند، رویکرد نظم و رویکرد تغییر که سازمان های خلاق محور، با استفاده از رویکرد تغییر و خلق ایده و ایجاد نوآوری و همچنین به روز رسانی خدمات خود با استفاده از سرمایه انسانی خلاق، سازمان خود را بهتر اداره می کنند

عضو هیات مدیره مدیریت مشارکتی را از عوامل موفقیت این سازمان ها دانست و تصریح کرد: تغییر رویکرد در سازمان های موفق از خرد فردی به خرد جمعی و استفاده از تخصص و مهارت های کارکنان در حل مشکلات، سبب بهبود عملکرد این سازمان ها می شود.
آقای رحمتی تاکید کرد: جریان های فکری جدید و نوآورانه سبب حل مسئله و ایجاد روش های جدید شده و در نهایت اصلاح فرایند، خلق محصولات جدید و رشد و بالندگی سازمان را در پی خواهد داشت.

ایشان با اشاره به نقش مدیران در ایجاد بستری پویا برای ارائه نظرات خلاقانه و به روز بیان داشت: برای خلق فرهنگ نوآوری باید از اقدامات نوآورانه کارکنان حمایت و آنان را مورد تشویق قرار داد.

عضو هیات مدیره ایجاد انگیزه در کارکنان را بسیار مهم برشمرد و گفت: انگیزه و ایجاد انگیزش در کارکنان از خلاقیت مهم تر است و برای اینکار باید مواردی مانند انتصابات درست و مناسب بر اساس تخصص افراد، تفویض اختیار، پاداش مناسب و توزیع مناسب پاداش ها بر اساس نوع عملکرد، تقویت حس همکاری و ایجاد جو همدلی و همسویی بین مدیران و کارکنان و داشتن ساختاری مناسب مد نظر قرار گیرد.
آقای رحمتی بقای یک سازمان را در پاسخگویی سریع، به روز و همسو با نیازهای ذی نفعان آن سازمان دانست و افزود: بانک رفاه بانکی مشتری محور است و طبقه بندی هوشمندانه مشتریان با استفاده از بخش بندی بانکداری جامع به بانکداری شرکتی، اختصاصی و خرد می تواند از ساکن بودن در فضای رقابتی جلوگیری کند.

ایشان ایده های خلاق و ایجاد فضای مناسب برای ارائه این نوآوری ها توسط مدیران در فضای رقابتی کنونی را موجب رشد و بالندگی سازمان برشمرد و گفت: مصوبات هیات مدیره در راستای ایجاد ساختار بانکی ناب و چابک سازی آن است.
عضو هیات مدیره به مصوبات بانک برای همکاری با فین تک ها، استارت آپ ها و پارک های علمی و فناوری اشاره کرد و گفت: بررسی چالش ها و رفع نیازهای بانک با ایجاد مرکز نوآوری بانک در دانشگاه شریف از دیگر هدف های مدیریت ارشد بانک است که خروجی محصول و خدمت نوآورانه از این مرکز می تواند در تسهیل فرایند های بانک موثر باشد و مهم ترین وظیفه آن همکاری و هماهنگی با حوزه IT بانک برای تحول در فرایندها است.

آقای رحمتی در ادامه از تغییر ساختار در مدیریت طرح و برنامه خبر داد و به ایجاد یک اداره که در حوزه پژوهش های بنیادی و پژوهش های عملیاتی فعالیت خواهد کرد اشاره کرد و افزود: انتظار می رود که خروجی این پژوهش ها محصول و یا خدمت باشد و خاطر نشان ساخت، ارزیابی عملکرد واحدهای صف و ستاد به اداره سازمان و بهبود روش ها واگذار شد.

عضو هیات مدیره نظام پیشنهاد ها را یکی از موثرترین کانال های ارتباطی دانست و تاکید کرد: نظام پیشنهاد ها با استفاده از رویکرد نظرات همکاران و ارائه پیشنهاد های آنان می تواند دچار تحول شده و از تولید محصول به ظرفیت های جدید برسد.
در ادامه این نشست دکتر مجید کرد رستمی عضو هیات علمی دانشگاه محیط زیست و مشاور مدیریتی وزارت نیرو به تشریح نظام پیشنهادها، عوامل موثر در خلاقیت و نوآوری سازمانی، مزایای پذیرش و بررسی نظام پیشنهادها، اهمیت و نقش نظام پیشنهادها در مشارکت کارکنان و تصمیم گیری مدیران و اهداف این نظام پرداخت.

دکتر رستمی در پایان تکنیک های پرورش خلاقیت و مدل تفکر نقاد را برای حاضران در جلسه تشریح کرد.
همچنین در این نشست آقای قادری معاون پژوهشی اداره برنامه ریزی و تحقیقات در رابطه با ایجاد نظام پیشنهاد ها و نحوه رویکرد آن در بانک و چگونگی استفاده از این ابزار در حوزه های مختلف سخنانی ایراد و از مدیریت امور ناحیه دو به واسطه عملکرد قابل تحسین در نظام پیشنهادها، مدیریت شعب استان بوشهر، آقای قدربلند از کارشناسان آن مدیریت و همچنین خانم کاظمی نژاد از کارشناسان اداره برنامه ریزی و تحقیقات که مسئولیت ساخت کلیپ های مرتبط با موضوع همایش را بر عهده داشتند قدردانی کرد.
در پایان تندیس نظام پیشنهادها به 4 مدیریت شعب استان گیلان، مازندران، زنجان و قزوین به منظور ارائه فراخوان در رابطه با نظام پیشنهاد ها اعطاء شد.

همچنین از سوی مدیریت طرح و برنامه به همکارانی که در این نشست به سوالات دکتر رستمی در رابطه با نظام پیشنهادها پاسخ گفتند جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

در این نشست از نخستین برنامه موبایلی بانکی در زمینه پیشنهاد با عنوان "نظام پیشنهادها " در دو نسخه پیشنهاد دهنده و کارشناسی برای سیستم عامل های اندروید و IOS با امکانات فراوان رونمایی شد.

متقاضیان می توانند برای دسترسی به این برنامه موبایلی به نشانی های www.refah-bank و یا http//tafakkor.refah-bank.ir مراجعه کنند
دانلود فایل ضمیمه : ندارد

افزودن دیدگاه

 


سامانه نظام پیشنهادها محصول شركت نرم افزاری جادوی فكر ، تولیدكننده سیستم ها و بسته های نرم افزاری است
Version 7.0.0